Відкриття кімнати-музею композитора Марка Веніаміновича Кармінського у Дитячій музичній школі №3 міста Харкова

28 січня в концертній залі Дитячої музичної школи № 3 ім. М.В. Кармінського відбулися урочистості присвячені 90-річчю з дня народження видатного українського композитора Марка Веніаміновича Кармінського. На урочисте відкриття у школі кімнати-музею та святковий концерт зібралося багато гостей — представники Департаменту культури Харківської міської ради, Управління культури і туризму ХОДА, Обласного навчально-методичного центру, музиканти, учні, педагоги, батьки.

ДМШ№3 музей 3 28012020
ДМШ№3 музей 4 28012020
ДМШ№3 музей 6 28012020
ДМШ№3 музей 7 28012020

Ініціатором створення кімнати-музею виступив директор музичної школи Олександр Єлисейович Роденко. Матеріали для кімнати-музею ретельно зібралися починаючи з 2011 року. Завдяки документам з архівів Харківської спеціалізованої музикально-театральної бібліотеки ім. К.С. Станіславського та членів сім’ї М.В. Кармінського кімната-музей поповнилась матеріалами з життя та творчості Марка Веніаміновича. До музейного фонду ввійшли збірники нотної літератури, афіші, платівки, книги, газетні вирізки та фотографії з фрагментів його життя.

Важливо, що кімната-музей Марка Кармінського — це музичний клас де проходять заняття, невеликі концерти та бесіди і лунає музика, яка оживляє пам’ять  видатного музиканта і композитора Марка Веніаміновича Кармінського.

Музей Карминский 1 012020
Музей Карминский 2 012020
Музей Карминский 3 012020
Музей Карминский 4 012020
Музей Карминский 6 012020
Музей Карминский 7 012020
Музей Карминский 9 012020
Музей Карминский 11 012020

Марк Веніамінович Кармінський – видатний український композитор, енциклопедично освічений, неймовірно талановитий і духовно багатий, він усього себе присвятив музиці. Його творча спадщина складається з численних творів різних жанрів, серед яких багато музики для дітей.

За життя Марка Кармінського між ним та педагогами і учнями Дитячої музичної школи №3 склалися теплі творчі стосунки. Протягом великого творчого періоду композитор відвідував школу і знайомив зі своїми творами: «Театральні інтермедії», фортепіанний альбом «Домашній зоопарк», «27 п’єс в тридольному ритмі» «Театральні інтермедії», «Новелети» та інші. Його власне виконання творів надихало викладачів на вивчення репертуару композитора з учнями, підготовку концертних програм. Марк Веніамінович був присутній на репетиціях, давав рекомендації та поради, приймав участь у створенні художніх образів творів, проводив бесіди з дітьми та викладачами школи. Саме для учнів нашої школи Марком Кармінським було здійснено фортепіанне перекладення окремих номерів романтичного мюзиклу «Робін Гуд». Спільна робота з Марком Веніаміновичем була плідною та корисною для учнів й викладачів.

У 1995 році на честь 75-річчя школи за розпорядженням Харківської міської ради Дитячої музичної школі №3 було присвоєно ім’я харківського композитора Марка Веніаміновича Кармінського. З того часу школа з гордістю носить ім’я уславленого музиканта, підтримує та розвиває традиції, закладені нашим славетним земляком.

Департамент культури Харківської міської ради, Дитяча музична школа №3, кімната-музей, Марк Веніамінович Кармінський