Звітний концерт «Від класики до сучасності» музичного відділення для дітей з вадами зору Дитячої музичної школи №13 ім. М.Т. Коляди

7 лютого о 18.00 у Палаці культури Головного управління Національної Поліції у Харківської області (вул. Жон Мироносиць, 13) відбудеться звітний концерт учнів музичного відділення для дітей з вадами зору Дитячої музичної школи №13 ім. М.Т. Коляди.

В концерті беруть участь солісти та ансамблі учнів відділення, які є переможцями міжнародних та всеукраїнських конкурсів та фестивалів. У програмі концерту прозвучать твори світової класичної та сучасної музики, українські народні пісні та мелодії. Рівень виконавської майстерності учнів музичного відділення зробив можливим провести нинішній концерт у супроводі молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський». Участь цього відомого колективу завжди прикрашає виступи юних музикантів та підіймає їх виконання до професійного рівня.

Дитячу музичну школу №13 ім. М.Т. Коляди можна упевнено назвати зачинателем впровадження інклюзивної освіти в Україні. У 1991 р. уперше на Україні на базі Харківської обласної спеціальної гімназії-інтернату ім. В.Г. Короленка було відкрито музичне відділення дитячої музичної школи № 13 ім. М. Коляди з безкоштовним навчанням для дітей з вадами зору.
.

У першому на Україні професійному музичному відділенні для дітей з проблемами зору працюють провідні педагоги які побудували систему музичної інклюзивної освіти початкової ланки. За час існування створено 12 науково-методичних збірників авторських програм та інших методичних творчих доробок, що стали лауреатами обласних виставок-ярмарків педагогічних ідей. На теперішній час з 200 учнів гімназії-інтернату 120 дітей безкоштовно опановують техніку гри понад 10-ті музичних інструментах та навчаються на хоровому відділенні музичної школи. Усі творчі колективи дітей з вадами зору — ансамбль бандуристів, гітаристів, струнний ансамбль — є лауреатами та дипломантами міжнародних, республіканських, обласних фестивалів і конкурсів. Вихованці відділення спільно з іншими дітьми школи щорічно беруть участь у творчих конкурсах з музичної літератури, концертах музичної школи, КВК, вечорах класичного романсу, у свою чергу учні школи беруть участь у всіх заходах гімназії-інтернату. За роки існування цього музичного відділення понад 30 його випускників продовжили подальшу професійну музичну освіту.

Довідка.

Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський» з 2012 року веде широку просвитницьку та благодійну діяльність. У його активі багато проектів призначених саме дитям: інтерактивні програми, концерти-аудіоспектаклі, пізнавальні концерти-пригоди. Одним із самих відомих проектів є благодійний концерт «Класична Феєрія», який з 2012 року щорічно проходить на сцені Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенко з метою допомоги дітям з соціально-незахищених категорій, а також збір коштів, для потреб закладів охорони здоров’я та навчальних закладів для дітей з обмеженими можливостями.  За час існування проекту «Класична феєрія», на благодійних концертах побувало кілька тисяч дітей з інтернатів, дитячих будинків багатодітних і малозабезпечених сімей, а Харків відвідали всесвітньо відомі музиканти.

Департамент культури Харківської міської ради, Дитяча музична школа №13, інклюзивна освіта, концерт