У публічних бібліотеках Харкова підготували заходи в рамках Національних Шевченківських днів

Напередодні Національних Шевченківських днів дня в у публічних бібліотеках міста Харкова відбулася низка заходів присвячених постати видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. У бібліотечних закладах мережі Департаменту культури Харківської міської ради були оформлені книжкові виставки про життя і творчий шлях Великого Кобзаря, проведено літературні зустрічі, лекції  та інші заходи що покликані виховати любов і повагу до спадщини, яку залишив поет.

10 березня у Центральній дитячій бібліотеці Індустріального району для учнів 8-х класів відбувся літературний захід «Він був як полум’я. Його рядки — дзвінкі і небезпечні, наче криця», присвячений дню народження Тараса Григоровича Шевченка та 180-й річниці відання збірки «Кобзар». Під час заходу був представлений буктрейлер,   який містить анімовані картини Шевченка, ілюстрації до його творів, уривки із віршів, цитати відомих поетів. Музичний сучасний супровід – «Заповіт» у виконанні рок-фолк гурту «Тарасова ніч». Учні познайомились із цікавими фактами біографії поета, які свідчать, що Тарас Григорович був людиною, що любила життя, веселощі, модний одяг, розваги з друзями. Потім помандрували країнами, де встановлені пам’ятники Т. Шевченку; із цікавістю переглянули стріт-арт, присвячений Тарасові. До речі, А ще трохи пофантазували разом із молодим художником Назаром Димів, яким би мав бути Шевченко та інші класики літератури, якби вони були нашими сучасниками. Звичайно, читали вірші, роздивлялись картини, відповідали на запитання вікторини та тесту. Захід вийшов цікавим, насиченим та креативним.

Довідка.

Всього у світі налічує 1384 пам’ятники Тарасу Шевченку, які розміщені в 36 країнах світу. Монумент Шевченка у Харкові вважається одним із найкращих через композицію й архітектурне оточення. Розташований у саду Т. Г. Шевченка на вулиці Сумській. Це статуя Кобзаря заввишки 5,5 м на 11-метровому постаменті, яку за спіраллю оточують 16 динамічних скульптур, що зображують персонажів творів Кобзаря і уособлені образи трудового народу. Відкриття монумента відбулося 24 березня 1935 року.

У 2014 році Харків прикрасив стінопис з портретом Тараса Шевченка за адресою Садовий проїзд, 30. Робота була створена на честь святкування 200 ювілею Тараса Шевченка. Вона занесена до Книги рекордів України — це самий великий настінний портрет у світі, його загальна площа складає 570 кв.м.

1
22
66

бібліотеки, Департамент культури Харківської міської ради, Національні Шевченківські дні