Харків’яни навчаються на курсах з цифрової грамотності у бібліотеках міста

Публічні бібліотеки Харкова завжди були провідними закладами у створенні єдиного інформаційного та культурного простору міста, виконуючи важливі соціальні й комуникатівні функції. Саме вони становлять основу культурної, освітньої та інформаційної інфраструктури міста Харкова. Зараз публічні бібліотеки активно сприяють процесу реалізації політики Харківської міської ради у сфері розвитку інформаційного суспільства та місцевих електронних інформаційних ресурсів, опануванню цифрових навичок та реалізації цифрових прав харків’ян.

В Центральній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи Московського району м. Харкова почалися курси з цифрової грамотності для всіх хто бажає здобути навички роботи з комп’ютером та смартфоном. Організатором навчання виступив Департамент цифрової трансформації Харківської міської ради. Головна ціль курсів – допомогти мешканцям нашого міста опанувати нові технології, без яких неможливо уявити сучасне життя. Серед основних завдань, які ставить перед собою органи місцевого самоврядування міста Харкова є: розвиток інформаційного суспільства, формування цифрових навичок у громадян,а також  розвиток місцевих електронних ресурсів.
Першими корисні знання під керівництвом ментора Костів Ганни отримали бібліотекарі, для них створено програму для навчання працівників бібліотек, а потім вони діляться інформацією з відвідувачами курсів, виступаючи в ролі наставників та вчителів. Програма навчання розроблена за двома напрямками: «Комп’ютер з нуля», «Смартфон з нуля».

Докладніше у наступному відеосюжеті.

Велику цікавість до навчання виявили люди поважного віку, які бажають вміти користуватися комп’ютером і сучасними гаджетами, виконувати різноманітні онлайн-операції та поступово відкривати світ сучасних цифрових можливостей. Прийшли вони до бібліотеки з Регіонального центру надання адміністративних послуг Московського району.

5
3
1
2
4
6

бібліотеки, Департамент культури Харківської міської ради, цифрова грамотність