«Ліннея в саду художника». Акварельний пленер у Центральній бібліотеці ім.І.С.Тургенєва

Літні канікули у розпалі й бібліотеки намагаються зробити їх веселими, пізнавальними та цікавими для своїх юних читачів.

Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Слобідського району запросила дітей на акварельний пленер, щоб розповісти про мистецтво та його значення у нашому житті за допомогою книжок, які знайомлять з історією мистецтва, сприяють активному дозвіллю та є унікальною нагодою доторкнутися до прекрасного та створити власний шедевр.

Книга норвезької письменниці Кристини Б’єрк «Ліннея в саду художника» – просто знахідка, для того, щоб познайомитися зі світом мистецтва та живопису. Книжка про дивовижну подорож маленької дівчинки на батьківщину відомого Клода Моне отримала не одну літературну премію. Завдяки цій історії, діти познайомилися з творчістю Клода Моне й надихнулись на створення своєї репродукції відомої картини «Японський місток», яку сам художник написав у 18 варіантах. Художники-імпресіоністи витягали свої мольберти на вулицю і зображали те, що бачили – оточення, пори року, природне світло.

Творчу манеру імпресіоністів, які прагнули схопити кінчиком пензля сонячне світло і перенести його на полотно, діти спробували передати акварельними фарбами та відбитками власних пальчиків. Природа, сонце, акварель, яскраві кольори, розмиті контури, гра світла й у дітлахів вийшли чудові картини водойму з водяними ліліями та мостиком у японському стилі. Успіхом завжди хочеться поділитися, тому імпровізована галерея картин на алеї також порадувала відвідувачів парку Машинобудівників.

IMG 7714 ф 1
IMG 7770 ф 2
IMG 7750 ф 4
IMG 7748 ф 3

Довідка
«Ліннея в саду художника» – це книга про мистецтво, що написана спеціально для дітей. Вона була переведена на 30 мов, тільки в Америці продано понад 700 000 екземплярів! У Німеччині книга отримала престижну премію в області юнацької літератури (1988) в номінації «Пізнавальна книга».

бібліотеки, Департамент культури Харківської міської ради, пленер