Виставка «Weather maps. Weather diaries» Ольги Федорової у Харківській художній галереї ім. С.І. Васильківського

Виставка «Weather maps. Weather diaries» проходить з 3 по 18 вересня у Харківській художній галереї (Муніципальній галереї) у рамках паралельної програми ювілейного фестивалю «Non Stop Media X». Це персональний проект лауреата фестивалю 2014 і 2016 років, а також Бієнале молодого мистецтва (2019) Ольги Федорової.

Експозиція  нагадує нам про карти й щоденники, які необхідно було заповнювати в школі на уроках природознавства. В окремі стовпчики вносили температуру, вологість, атмосферний тиск, хмарність, опади та напрям вітру.

Передісторія створення проекту. «Перший місяць я вела щоденник дуже старанно, але пізніше все частіше забувала або просто лінувалася робити записи. Паузи могли бути короткими, одноденними, а могли тривати як кілька днів поспіль, так і цілий тиждень. А в кінці семестру, щоб не отримати за завдання двійку, пропуски в зошиті заповнювалися випадковими значеннями», – зазначає художниця.

Два роки тому художниця спробувала повторити цей шкільний досвід. Але цей процес вже не був про погоду. Тепер була цікава візуалізація щоденної рутини – як явища, як монотонної, регулярно повторюваної майже медитативної дії. Але рутину важко витримати довго, навіть коли ти дорослий. У зошиті у художниці можна спостерігати порожні клітини – спершу зовсім небагато, вони губляться на посипаних яскраво синіми й червоними значками сторінках. Потім їх все більше, вони складаються в рядки, цілі плями порожнечі. Саме ці пропуски створюють в щоденнику унікальний малюнок, роблячи кожну наступну сторінку несхожою на попередню. Так розміщення символів перетворюється в мелодію, а знаки розподілу збирають набору розрізнених слів у текст. Впродовж  двох років Ольга Федорова  створила  п’ять щоденників і п’ять карт погоди.

Харківська художня галерея ім. С.І. Васильківського (Муніципальна галерея): вул. Чернишевська, 15).


Департамент культури Харківської міської ради, муніципальна галерея, творчий проект, художня виставка