Центральній бібліотеціі ім.І.С.Тургенєва Слобідського району виповнилося 70 років

30 вересня Центральній бібліотеці ім.І.С.Тургенєва Слобідського району виповнилося 70 років. Департамент культури міської ради, поділяючи з вами радість ювілейних днів, бажає всім працівникам одного з найкращих бібліотечних закладів міста й надалі успішно втілювати у життя ідеї збереження духовності, всебічно сприяти формуванню національної єдності, розвитку економічного, наукового та освітнього потенціалу  міста Харкова. Щиро бажаємо Бібліотеці щасливої долі, вірних читачів, друзів та однодумців, а її працівникам – міцного здоров’я, щастя, добробуту, невичерпної енергії, нових творчих звершень.

70 років тому в невеличкому напівпідвальному приміщенні по вул. Морозова, 3, що у Слобідському районі міста, відкрилась масова бібліотека №18. Згодом бібліотека переїхала на сусідню вулицю у більше приміщення на першому поверсі за адресою вул. Чорноморська, 3. Сьогодні бібліотека розташована на двох поверхах будинку, її площа понад 650 кв.м.

За час свого існування бібліотека трансформувалася у сучасний інформаційний центр міста Харкова, обладнаний новітніми комп’ютерними системами, підключені до мережі Інтернет, навіть першим бібліотечним сенсорним інформаційним терміналом, що дозволяє читачам отримувати інформацію про послуги та діяльність бібліотеки в інтерактивному форматі.

Вже за 5 років з моменту створення бібліотеки її фонд налічував 25 тис. примірників друкованих видань. Наразі бібліотечний фонд книгозбірні налічує понад 100 тис. примірників літератури з різних галузей знань для дорослих та дітей.
Першою завідувачкою бібліотеки була Завгородня Марія Кіндратівна, яка присвятила роботі в бібліотеці понад тридцять років свого життя, своє вміння і талант.

В 1976 році було проведено централізацію державних масових бібліотек м. Харкова. Бібліотека для дорослих № 18 змінила статус та очолила Централізовану бібліотечну систему Слобідського району як Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва.
З 1984 року бібліотеку очолює Іванова Валентина Григорівна. яка прикладає багато зусиль для розвитку бібліотек району, перетворенню їх у сучасні інформаційні і культурно-освітні центри, корисні громаді.

У 70-80-ті роки бібліотека була незамінним помічником для робочої молоді та молодих спеціалістів з технічних спеціальностей, що працювали на підприємствах району, зокрема, заводі ім. Малишева та підвищували свою кваліфікацію та освітній рівень за допомогою великого спеціалізованого фонду технічної літератури, який було сформовано у книгозбірні. У 1985 році Центральна бібліотека ім. І.С.Тургенєва була визнана однією з кращих бібліотек СРСР і презентувала свій досвід співпраці з інженерно-технічними працівниками, робочими, раціоналізаторами та винахідниками на ВДНГ.

У 1986 році Центральна бібліотека м.І.С.Тургенєва ініціювала проведення експерименту щодо роботи бібліотек в нових економічних умовах, який був підтриманий і втілений в життя у 1987-1988 рр., за досвідом якого почали працювати бібліотеки інших районів міста. Експеримент дав можливість підвищити якість бібліотечних послуг, відповідальність і ініціативність бібліотечних працівників, їх зацікавленість в покращенні своєї праці шляхом матеріального стимулювання.

Протягом багатьох років Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Слобідського району є фундатором багатьох новацій і починань: першою серед публічних бібліотек міста була комп’ютеризована, працівники бібліотеки почали працювати з бібліотечною програмою, створювати власні електронні бази даних, власні медіа продукти, веб-ресурси, першими брати участь у конкурсах грантових проектів, що дало змогу залучити понад 200,0 тис. грн. на комп’ютерно-медійне устаткування і програмне забезпечення. Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва є переможцем ІІ і V етапу конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст», переможцем конкурсу «Творчі майстерні в бібліотеках» два сайти бібліотеки є переможцями у конкурсах сайтів платформи EDUkIT і програми «Бібліоміст», переможцем в міських оглядах-конкурсах роботи публічних бібліотек м. Харкова зі створення реклами бібліотек, постерів, віртуальних виставок тощо.

Щороку бібліотека обслуговує понад 5 тис. читачів, проводить понад 300 заходів, її відвідують 29 тис. користувачів. Наразі в бібліотеці діють такі інноваційні проекти, як «Англійська в бібліотеці», «Пункт Європейської інформації», «Комп’ютерний лікнеп та цифрова освіта», «Креатив-івенти: від творчості до читання», творча майстерня АртЛаб, «Анімаційний майданчик Media Kids», творчі майстер-класи, онлайн проект «Європейський марафон».

За підтримки Департаменту культури Харківської міської ради, Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва сьогодні – це сучасний, технологічний, комфортний і відкритий простір, де кожний може отримати інформацію, читати і навчатися, спілкуватися та займатися творчістю, проводити свій вільний час.

Детальніше про бібліотеку тут

Библ Тургенева 70 5 ф
Библ Тургенева 70 4 ф
Библ Тургенева 70 3 ф
Библ Тургенева 70 2 ф
Библ Тургенева 70 1 ф
Библ Тургенева 70 6 ф

бібліотека, Департамент культури Харківської міської ради, ювілей