3 грудня Міжнародний день людей з обмеженими можливостями

Щороку 3 грудня разом зі світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.

Тема цього року “Будувати краще: до інклюзивного, доступного і сталого світу після COVID-19”

Глобальна криза COVID-19 показала масштаби нерівності та відчуження, що існують у світі, а також підкреслила що робота по інтеграції людей з обмеженими можливостями є нашим найважливішим завданням. Зараз у світі близько одного мільярда людей з обмеженими можливостями. Ці люді є однією з найбільш вразливих груп нашого суспільства, що  найбільше  постраждала в результаті пандемії. Інтеграція інвалідів буде служити інтересам людей  всього світу та допоможе нам впоратися з пандемією і повернутися до нормального життя. Це дозволить нам створити більш гнучкі системи, здатні реагувати на складні ситуації, з наданням допомоги в першу чергу самим нужденним групам населення.

Довідково: За оцінками Світового банку 20% найбільш бідних верств жителів Землі є людьми з обмеженими можливостями і вимагають до себе особливої уваги. Загальна поширеність офіційно зафіксованої інвалідності в світі вже становить приблизно 10%, проте тільки на 2016 рік у світі налічувалося понад один мільярд людей (15 відсотків населення), які страждали різними формами інвалідності за медичними показаннями і критеріями ВООЗ.