Театральне відділення Дитячої школи мистецтв №6 відзначилося на творчому харківському конкурсі

III відкритий конкурс театрально-сценічного мистецтва малих форм «Лети», що проводився цьогоріч онлайн, приніс низку нових перемог учням театрального відділення ДШМ №6. Гран-прі, дипломи різного ґатунку та кубки – усі ці заслужені нагороди вони вибороли завдяки своїй майстерності та великій захопленості театральним мистецтвом.

Серед наших переможців – шкільний дитячо-юнацький театр «MiniMore», удостоєний Гран-прі в номінації «Малі театральні форми» за анімаційну виставу «Сни Поета» (викладачі Келліна К.В., Калембет М.І., Саранчина А.М.).

Актори показали невелику пластично-музичну композицію зі світловими ефектами, яка вже приносила колективу призові місця на конкурсах в Києві, Харкові та Дніпрі, до вистави залучені 12 учнів з 4-го по 8-й клас.

Увесь творчий задум – від сюжету до найдрібнішої деталі костюму – був вигаданий та реалізований командою учнів та педагогів. Завдяки поєднанню пластики, елементів театру анімації та чудовій взаємодії в акторському ансамблі перед глядачами постали знайомі кожному з дитинства образи Золотої Рибки, Жар-птиці, лихого Чаклуна з довжелезною бородою та й самого Поета. Без жодного слова юні актори нагадали, як важливо вірити в казку, чекати на диво. І тоді диво трапиться, а добро, без сумніву, переможе зло. Лауреатами та дипломантами конкурсу «Лети» визнані учні школи:

  • Сидько Данііл лауреат I ступеня в номінації «художнє слово» за уривок з поеми І. Котляревського «Енеїда» (викладач Крамаренко М.П.);
  • Підкопай Алісія лауреат лауреат i ступеня в номінації «художнє слово» за уривок з твору Ф. Кривіна «Школа» (викладач Келліна К.В.);
  • Роста Макар лауреат II ступеня в номінації «художнє слово» за монолог Труффальдіно з комедії К. Гольдоні «Слуга двох панів» (викладач Шаповалова Н.П.);
  • Зубко Дар’я лауреат III ступеня в номінації «малі театральні форми» IV вікова категорія за естрадну мініатюру «После театра» (викладач Крамаренко М.П.)
  • Юфа В’ячеслав – дипломант в номінації «художнє слово» за англійську баладу «О короле Лире и его дочерях» (викладач Набоков Р.Г.)

Завідувач театральним відділенням школи, кандидат мистецтвознавства Роман Геннадійович Набоков у своєму зверненні до учасників зазначив: «Від щирого серця вітаю вас з участю та перемогою в ІІІ Відкритому конкурсі театрально-сценічного мистецтва малих форм «Лети»! Вам вдалося перемогти завдяки своїй наполегливій праці, цілеспрямованості та, безперечно – таланту, тому ніколи не зупиняйтеся на досягнутому! Впевнено йдіть вперед і досягайте нових цілей, творчих висот, долаючи всі перешкоди! Бажаю феєрії яскравих вражень, позитивних емоцій і справжньої гордості душі. Нехай ця перемога не буде останньою, нехай кожне ваше старання і наполеглива праця обов’язково призводять вас до призових місць і заслужених нагород».

Довідка. Відкритий конкурс започатковано у 2018 році колективом КПСМНЗ «Школа сучасних театрально-сценічних напрямів» та партнером конкурсу Харківським національним університетом ім. І.П. Котляревського за підтримки Департаменту культури Харківської міської ради. За три роки він став відомим творчим майданчиком для широкого кола учасників з різних регіонів України. Конкурсні роботи оцінювало компетентне журі, до складу якого входять відомі в Україні діячі театрального мистецтва під головуванням Я.В. Партола, кандидата мистецтвознавства, доцента, декана театрального факультету ХНУМ ім. І.П. Котляревського.

Департамент культури Харківської міської ради, дитяча школа мистецтв №6, конкурс