Харківська міська художня галерея ім. С.І. Васильківського запрошує на виставку «Струм» Володимира Старікова 

Запрошуємо Вас відвідати виставку  «Струм» харківського художника та поета  Володимира Старікова», яка проходить в головному залі Харківської художньої галереї ім. С.І. Васильківського (Муніципальної галереї) з 24.03 по 14.04 (вул. Чернишевська,15  11:00–19:00; вихідний: неділя)

Нестримний плин часу. Стрімкість подій, напруга, буденне життя все частіше нагадує фільм у стилі «екшен».  Кожен день, як білий аркуш для митця.  Струм світла. Життєдайна енергія  натхнення.  Біла сіль щоденної праці.

Нові роботи Володимира Старікова, презентовані нині у Муніципальній галереї Харкова, нагадують старовинні поштові станції на нескінченному шляху життя: можна зупинитись, перевести подих, озирнутися довкола, дати перепочити коням.
Вишукані колажі, стримані та довершенні, сповнені глибинного змісту, але без будь-якого пафосу. В них немає «загравання» з глядачем.  Це роботи – в першу чергу – для себе. Сьогодні у цей світ може поринути будь-хто. Тихе сяйво колажів, абстрактних і фігуративних, сповнених алюзій і натяків. Іноді довершеність пластичної ідеї наближається майже до символу, знаку, печатки часу. Натяк, зернятко, з якого стрімко виростає могутнє дерево думки, таємничого сенсу, прозріння. Роботи звертаються, мабуть, до найпотаємнішого, що є в глибинах душі кожного з нас.
Доречним буде ще й таке зауваження. Експозиція абсолютно екологічна. Тут зовсім нема хімії (у будь-якому розумінні). Матеріалами є старі газети, папір для обгорток, інструкції ліків, що тепер додаються до будь-якого коробка пігулок, рештки рекламних буклетів, марля. Використано виключно натуральні барвники: чай, кава, настоянка йоду.
Володимир Старіков є членом Української Спілки художників з 1995 року. Брав участь у багатьох міжнародних, закордонних та всеукраїнських виставках та артпроєктах. Автор десятка персональних  виставок. Його роботи зберігаються у музеях та приватних колекціях України, Німеччини, Ізраїлю, Італії та США. Зокрема, у зібранні Zimerli-Art Muzeum, штату Нью-Йорк.
Більше чверті століття Старіков викладав спеціальні дисципліни у Харківському художньому училищі. Наразі колишні учні працюють у багатьох куточках світу, за їхніми листами можна вивчати географію, від Данії до Японії. Так розбігаються струмочки харківської мистецької школи, стіни  якої оздоблені іменами багатьох самобутніх майстрів. Є серед них і Володимир Старіков.

Ніна Виноградова

Старіков 1
Старіков 2
Старіков 3
Старіков 4

 

виставка, Володимир Старіков, Департамент культури Харківської міської ради, муніципальна галерея