25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки

Леся Українка — одна з найвизначніших постатей в історії української літератури. По собі вона залишила великий літературний доробок – вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики.

Разом зі всією Україною Харків визначає 150-річчя від дня народження Лесі Українки. У публічних бібліотеках Харкова проводяться численні заходи: поетичні читання, марафони, флешмоби, онлайн-виставки.

Творчість Лесі Українки – нове слово не тільки в українській, але й у світовій літературі. Могутністю і різнорідністю художнього таланту, широкою ерудицією, небуденною людською індивідуальністю поетеса приваблює і зацікавлює не лише широке коло читачів, а й естетиків і соціологів, філософів і мистецтвознавців, публіцистів і живописців, скульпторів і письменників.

І мабуть, однією з основних рис непересічного творчого інтелекту Лесі Українки є те, що письменниця бачила обрії майбутнього. Етичні та естетичні ідеали поетеси в багатьох моментах збігаються з ідеалами нового суспільства. Живлющим джерелом її різножанрової творчості була віра в Україну та глибинна любов до свого народу.

 

бібліотеки, Департамент культури Харківської міської ради, Леся Українка