I Міжнародний фестиваль конкурс танцю «Гран-прі Світлани Коливанової»

20-23 травня 2021 року пройшов I Міжнародний фестиваль конкурс танцю «Гран-прі Світлани Коливанової». На ці дні Харків став столицею балету! Організатором виступила громадська організація «Барвиста країна» за підтримки виконувача обов’язків мера Харкова Ігоря Терехова, Департаменту культури Харківської міської ради, Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка. До м.Харкова завітали понад 600 конкурсантів: сольних виконавців, ансамблів, які представили всі куточки України (Івано-Франківськ, Луцьк, Київ, Львов, Черкаси, Маріуполь, Дніпро Одеса), в класичному, сучасному, народному танцях. Гідно представила себе і Харківщина. Конкурс це не просто змагання, це чудове свято, що відкриває двері в чарівний і неповторний світ Танцю.

Конкурс пишається своїм високопрофесійним журі, його очолювала зірка світового балету, легенда м.Харкова її Почесний громадянин, народна артистка України, головний балетмейстер Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка Світлана Коливанова, до його складу увійшли: народний артист Республіки Молдова, головний балетмейстер Дніпровського академічного театру опери та балету Андрій Литвинов, народний артист України, педагог балетної трупи Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Ігор Храмов, заслужена артистка України художній керівник балетної трупи СхідОпера Антоніна Васильєва, заслужений артист України балетмейстер постановник, Лауреат премії хореографічного мистецтва імені А.Шекери, провідний соліст «Київ Модерн-балет» Артем Шошин, заслужений працівник культури України, педагог вищої кваліфікації Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря Лариса Гелун, викладач з сучасного танцю Харківського фахового вищого коледжу культури та академії культури Юлія Даниленко.

Кожний конкурсний день починався з уроку класичного танцю, його проводили провідні майстри своєї справи — народна артистка України Інна Дорофеєва та педагог Харківської хореографічної школи Оксана Трушина. У межах конкурсу відбувся змістовний майстер-клас Лариси Гелун, яка на прикладі учнів КМАТ імені Сержа Лифаря продемонструвала клас-концерт з українського народного танцю.

Багатьом не вдалося пройти в II тур, адже необхідно було подолати поріг 8,2 десятих бала. За таких умов відсіялось 50 відсотків виконавців.

За підсумками засідання журі, Гран-прі конкурсу присуджено Маргариті Пашкевич (Дніпровська хореографічна школа), яка отримала бронзову статуетку (скульптор Олександр Даниленко),10000₴ і Диплом володаря Гран-прі та Лауреата  Міжнародного конкурсу танцю «Гран-прі Світлани Коливанової».

Згідно з Положенням про конкурс, були присуджені Перші премії з класичного, сучасного і народного танців (Диплом Лауреата, 6000₴). Їх отримали в класичному танці Лада і Лалі Буднікови, в сучасному танці Дніпровська хореографічна школа, в народному танці Київська муніципальна академія танцю імені Сержа Лифаря.

Особливо приємно зазначити участь артистів балету національної опери України імені Т.Шевченка, Львівської національної опери імені С.Крушельницької, Дніпровського академічного театру опери та балету та Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.Лисенка, Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей і молоді. У номінації класичний танець, професійне виконання (CSP)20-26 років, золоті медалі отримали Ілона Байтлер і Сергій Зданський – представники ДніпроОпера. Серед переможців (1 місця) Зразковий ансамбль танцю «Мрія» Муніципального центру культури та аматорського мистецтва, народний художній колектив Ансамбль танцю «Щасливе дитинство» Комунального закладу «Харківський обласний палац дитячої та юнацької творчості».

Гран при Колывановой 3 2021
Гран при Колывановой 4 2021
Гран при Колывановой 5 2021
Гран при Колывановой 6 2021
Гран при Колывановой 7 2021
Гран при Колывановой 8 2021
Гран при Колывановой 9 2021
Гран при Колывановой 10 2021
Гран при Колывановой 1 2021

Департамент культури Харківської міської ради, міжнародний конкурс, Світлана Коливанова