Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Слобідського району стала першою у місті де відбулися іспити на визначення рівня володіння державною мовою

1 липня 2021 Українська бібліотечна асоціація та Національна комісія зі стандартів державної мови підписали Меморандуму про партнерство.

  • – підвищенню престижу бібліотек через популяризацію української мови;
  • – поширенню знань про українську мову та її роль у розвитку української та європейської культур;

Відповідно до меморандуму сторони домовилися разом сприяти створенню на базі бібліотек мережі пунктів, де відбуватимуться іспити на визначення рівня володіння державною мовою та визначити графіки їх роботи. Співпраця спрямована, зокрема, на те, щоб бібліотеки були центрами розвитку української мови і на загальнодержавному рівні, і в громадах.

Відповідно до меморандуму на базі бібліотек створена мережа пунктів, де відбуватимуться іспити. В Харкові першою такою локацією стала Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Слобідського району, де 30 липня відбулися іспити на визначення рівня володіння державною мовою.

Екзамен мова 2 300721
Екзамен мова 0 300721

Довідково:

  • Відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Національна комісія зі стандартів державної мови (далі – Комісія) здійснює опрацювання та утвердження стандартів української мови як державної, розроблення методів перевірки рівня її володіння.
  • Завданням Комісії є збереження та розвиток державної мови через встановлення стандартів державної мови і методів перевіряння рівня володіння державною мовою, необхідного для набуття громадянства чи зайняття визначених законами посад.
  • Комісія є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через міністра, який очолює центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Департамент культури Харківської міської ради, державна мова, іспити, Центральна бібліотека ім. І.С.Тургенєва Слобідського району